16/9 Leven van Water

De eerste avond in in het thema ‘Stromen van Levend Water. Samen op zoek naar een plaatsgebonden spiritualiteit van het Eemstroomgebied

Woensdag 16 september 2026, 19.45 -21.30 uur
Het Brandpunt, Laan van Emiclaer 101, Amersfoort

Water verbindt ons met de plek waar wij leven. Tijdens drie woensdagavonden beginnen we bij het Eemstroomgebied, maken we een verrassende reis langs bronnen uit de Bijbelse en christelijke traditie en keren we terug naar de Eem. Wat kunnen mensen uit andere tijden en landschappen ons leren over onze manier van leven hier en nu?

Woensdag 16 september – LEVEN VAN WATER

Ontvangen

Water lijkt vanzelfsprekend. Tot een droge periode ons eraan herinnert: zonder water is er geen leven. De profeet Jesaja, purperhandelaar Lydia en woestijnvader Antonius leefden ieder in een heel ander landschap, maar ontdekten iets van water als gave, als bron van verbondenheid en als iets waarmee je zorgvuldig omgaat.

Hun verhalen brengen ons terug bij de Eem. Wat verandert er als wij water niet alleen gebruiken, maar opnieuw leren ontvangen als gave?

De avond is de eerste van een drietal avonden waarin gezocht wordt naar een plaatsgebonden spiritualiteit van het Eemstroomgebied. Deze en de andere avonden zijn ook afzonderlijk te bezoeken.

Voor wie?
Voor iedereen die met nieuwe ogen wil kijken naar de Eem, het water en het landschap waarin wij leven.

Wat levert deelname op?
Je kijkt met nieuwe ogen naar de Eem en ontdekt wat het kan betekenen om van het water van ons stroomgebied te leven.

Kosten: gratis

Contactpersoon
Gerard van Eck, werkgroep Het Brandpunt Duurzaam op Weg

Nieuwsbrief Het Brandpunt👋

Meld je aan voor de wekelijkse nieuwsbrief

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.